Városlista
2026. április 4, szombat - Izidor

Hírek

2011. Augusztus 17. 14:41, szerda | Belföld
Forrás: ELTE Társadalomtudományi Kar

Feszültséget teremt a gazdasági helyzet a családban

Feszültséget teremt a gazdasági helyzet a családban

Friss közvélemény-kutatás szerint az amerikaiak kétharmada érzi úgy, hogy az ország gazdasági helyzete stressz faktorként jelentkezik magánéletében is. Többen komoly vitákat folytatnak ismerőseikkel a válsághelyzetről.

Gazdaság - feszültség

A Rasmussen Reports napokban közétett jelentése szerint az amerikaiak 67 százaléka érzi úgy, hogy az ország megrendült gazdasági helyzete feszültséget okoz családi életében, míg 28 százalék szerint az anyagi nehézség hátrányosan hat családi, baráti kapcsolataira is. Csak minden negyedik válaszadó nyilatkozott úgy, hogy a gazdaság alakulása nincs hatással magánéletére.

Az eredmények szerint a magasabb jövedelmű háztartások alacsonyabb, a kisebb bevételből gazdálkodók nagyobb arányban érzik a gazdasági helyzet magánéleti hatásait. A gyermekes családok 71, a gyermektelenek 64 százaléka mondta, hogy az állam anyagi helyzete stressz tényezőként jelentkezik családi életében is.

A vizsgálat szerint az amerikaiak 43 százaléka bonyolódott komolyabb vitába rokonokkal, barátokkal az Egyesült Államok gazdasági helyzetét illetően. Ez a feszültség más formában is jelentkezik: a megkérdezettek 68 százaléka véli úgy, hogy az emberek kevésbé toleránsak polgártársaik politikai nézeteit illetően.

Címkék: kutatás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 04. 09:43, szombat | Belföld

BRFK: az amerikai alelnök látogatása miatt ideiglenes forgalomkorlátozás lesz Budapesten

Az amerikai alelnök látogatása miatt április 6. és 8. között megváltozik a forgalmi rend Budapesten - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) pénteken a police.hu oldalon.

2026. Április 03. 14:00, péntek | Belföld

Tavaszias idő várható a húsvéti hosszú hétvégén

2026. Április 03. 13:00, péntek | Belföld

Magyar Levente: a paksi bővítés minden nehézség ellenére határidőre el fog készülni

Gőzerővel zajlanak a munkálatok, így a paksi atomerőmű bővítése minden nehézség ellenére határidőre el fog készülni – közölte Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára.

2026. Április 03. 08:58, péntek | Belföld

Magyarországra látogat az Amerikai Egyesült Államok alelnöke

Április 7-8-án Magyarországra látogat J.D. Vance, az Amerikai Egyesült Államok alelnöke és felesége - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.