Hírek
2019. Július 11. 16:16, csütörtök |
Helyi
Forrás: MTI
Folytatódik a Tolna megyei munkaerőpiaci program
A Pénzügyminisztérium (PM) által 5 milliárd forintos kerettel meghirdetett munkahelyteremtő támogatás mellett a Tolna megyei kormányhivatal idén is elindította mikro- és kisvállalkozásoknak szóló munkaerőpiaci programját.
Némedi Ágnes, a kormányhivatal társadalombiztosítási és foglalkoztatási főosztályának vezetője a programokról tartott, keddi sajtótájékoztatón elmondta: a Lépésről lépésre fejlődni elnevezésű, Tolna megyei pályázattal a vállalkozások versenyképességének növeléséhez kívánnak hozzájárulni.
A pályázók 1-3 álláskereső legalább kétéves, teljes munkaidős foglalkoztatása esetén nyerhetnek el munkavállalónként kétmillió forintos támogatást gépekre, eszközökre, amennyiben a beruházás kedvezményezett településen valósul meg, további 500 ezer forint vehető igénybe. A vállalkozások az idei, 50 millió forintos keretre július 29-ig pályázhatnak elektronikus úton - tette hozzá.
A hivatal 2018-ban 80 millió forintos támogatással mintegy 40 munkahely létrehozását támogatta, a sikeres pályázók között volt építőipari vállalkozás, pékség, cukrászüzem - jegyezte meg.
Ismertette: a PM munkaerőpiaci programjában Tolna megyében eddig hét pályázó 125 millió forintos támogatást nyert el, köztük két szolgáltató, három feldolgozó-, egy építőipari és egy kereskedelmi vállalkozás. A program keretében 49 nyilvántartott álláskereső és egy közfoglalkoztatott számára hoztak létre munkahelyet, a cégek, vállalkozók emellett vállalták 156 munkahely megőrzését is a foglalkoztatási kötelezettség kétéves időtartama alatt.
Horváth Kálmán kormánymegbízott elmondta: 2010 és 2018 között Tolna megyében 86 900-ról 94 200-ra emelkedett a foglalkoztatottak száma, a nyilvántartott álláskeresők száma ugyanakkor 12 702-ről 5802-re csökkent.
Ugyanebben az időszakban 167 megyei munkáltató több mint kétmilliárd forintos központi támogatással 1120 munkahelyet hozott létre. 2016-tól a csaknem 200 millió forint megyei forrásból 50 munkáltató 125 munkahelyet teremtett.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 19. 09:00, péntek | Helyi
Dombóvár díszpolgára, Fenyvesi Béla december 12-én ünnepelte 70. születésnapját
Ez alkalomból egy nappal később a művelődési ház a családdal együttműködve meglepetés programmal várta az ünnepeltet és az érdeklődő dombóváriakat.
2025. December 18. 19:00, csütörtök | Helyi
A kiváló ifjú sportolókat díjazták Dombóváron
A Sportgála rendezvény keretében ünnepélyesen átadták a Dombóvár Élsportolója elismeréseket.
2025. December 18. 15:10, csütörtök | Helyi
Gelencsérné Dr. Bakó Márta Apáczai Csere János-díjat vehetett át
A felsőoktatás és a pedagógiatudomány területén végzett kiemelkedő szakmai munkája elismeréseként állami kitüntetésben részesült Dombóvárról Gelencsérné Dr. Bakó Márta
2025. December 18. 11:00, csütörtök | Helyi
Fekete István nyomán Baranyában
A Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság népszerű DDNP Klub előadás sorozatában ismertette december elején egyesületünk elnökségi tagja, Nagy Gábor az író Baranyához kötődő életrajzi vonatkozásait:

