Hírek
2012. Április 02. 21:30, hétfő |
Helyi
Forrás: MTI, Dombóvári Művelődési Ház Nkft.
Húsvétváró Dombóváron, igazi városi összefogással

Több évtizedes hagyományt folytatva Húsvét előtt egy héttel idén is kicsik és nagyok egyaránt felkészülhettek az ünnepre a Dombóvári Művelődési Házban.
Valódi városi összefogással – a szervező Dombóvári Művelődési Ház Nonprofit Kft.-t segítette intézmény (Reménység Napközi Otthon), egyesület (Szitakötő Kézműves Egyesület), civil csoport (Dombóvári Székely Kör), zenei együttes (Gábriel Zenekar), cég (Gábor Sarokház) és magánszemély is (Honti József).
A száznál is több gyermek szülői felügyelettel készíthetett húsvéti ajándékokat, kiegészítőket, tojást festhetett, nyuszit simogathatott a szombat délutáni két és fél órás családi játszóházban.
Első két képünk forrása a DMH Nkft. A másodikra kattintva megnézheti további fotóikat is.
Ezt követően a bonyhádi evangélikus ifjúság tagjaiból és vezetőjéből - Aradi András, volt dombóvári evangélikus lelkész - álló Gábriel Zenekar műsora segítette hozzá a szép számú hallgatóságot az ünnepre való szellemi, lelki ráhangolódásban. „Háttal a vonaton” című műsorukban 12 dal hangzott el a 12 hónaphoz, 12 életút-állomáshoz kötődően, elgondolkodtató szöveggel és igényes zenei, táncos aláfestéssel. Ezzel kívántak a szervezők áldott, szép ünnepet mindannyiunknak.
Harmadik képünket Tilinger Sándor készítette. További fotóiért kattintson a lenti felvételre.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 15. 08:17, kedd | Helyi
A hónap műtárgya – Fekete István Múzeum Dombóvár
Április hónap műtárgyának Fekete István és Piller Edith esküvői meghívóját választotta a múzeum.
2025. Április 14. 08:43, hétfő | Helyi
Az Apáczai Csere János Technikum csapata nyerte a Buzánszky Jenő Emléktornát
A hagyományos Buzánszky Jenő emléktornát hat középiskolai csapat részvételével rendezték meg Dombóváron, az MMSZ Esterházy Miklós Technikum műfüves pályáján.
2025. Április 11. 10:43, péntek | Helyi
ifj. Karászi Imréről nevezték el a Dombóvári Cséry Lajos Evangélikus Általános Iskola udvarát
A névadással - ahogyan mindenki ismerte - „Imi” nevét és szellemiségét szeretnék tisztelettel és szeretettel őrizni.