Hírek
2011. November 14. 07:33, hétfő |
Belföld
Forrás: mno.hu/MTI
Ide telepedett először az ősember
A neandervölgyi ember Európában elsőként „Görögországban”, Meganíszi szigetén telepedett meg – derítették ki a Krétai Egyetem őskorkutató régészei.
A szigeten végzett feltárások során a régészek arra a következtetésre jutottak, hogy a neandervölgyi ember mintegy százezer éve érkezett Meganíszire, ahol az elszállásolására szolgáló barlangokat, termékeny völgyeket, gazdag vadállományt és bőséges édesvízi készleteket talált – olvasható a The Greek Reporter online kiadásában.
„A mezolitikumban (középső kőkorszak) az éghajlat és a növényzet egészen más volt, mint napjainkban” – magyarázta Nena Galanidou, a Krétai Egyetem professzora. Hozzátette: abból ítélve, hogy milyen nagy mennyiségben kerültek elő kőeszközök, a neandervölgyi ember több ezer éven át időzött az Ión-tenger partján, de a későbbiekben, szezonális vándorlásai során is vissza-visszatért ide.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 19. 07:32, szerda | Belföld
Orbán Viktor hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, Brunei szultánját
Orbán Viktor miniszterelnök kedden hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, a Brunei Szultanátus szultánját és miniszterelnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2025. November 19. 07:29, szerda | Belföld
KSH: szeptemberben a bruttó átlagkereset 687 100 forint volt
2025 szeptemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 687 100, a nettó átlagkereset 475 100 forint volt.
2025. November 19. 07:28, szerda | Belföld
Januárban leül tárgyalni a kormány az önkormányzatokkal, a szolidaritási hozzájárulásról
A kormányzat januárban megkezdi a tárgyalásokat az önkormányzatokkal a szolidaritási hozzájárulás rendszerének jövőbeni reformja keretében, ám a választások előtt nem látják reálisnak a változtatást -
2025. November 19. 07:27, szerda | Belföld
Orbán Viktor szerint Brüsszelben nagy a baj
Brüsszelben nagy a baj - írta Orbán Viktor Facebook-bejegyzésében kedden.

