Hírek
2016. Május 31. 13:15, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Idén is Horvátország és Olaszország a magyar turisták célpontja

A magyar utazók körében idén nyáron is Horvátország és Olaszország a legnépszerűbb úti cél, derült ki a trivago.hu szállásár-összehasonlító portál éves felméréséből.
Az MTI-hez kedden eljuttatott összeállításban megállapították, hogy továbbra is harmadik helyen áll Görögország, ugyanakkor a török és a német szállások kiestek a top 10-ből tavaly óta. Idén - Ausztria, Montenegró és Bulgária után - Szlovénia és Csehország kerültek be a legnépszerűbb országok közé.
A portál adatai szerint a nyár legforgalmasabb hónapja a július, a legkeresettebb hét nap idén nyáron a július 23. és július 30. közti időszak, erre irányult a legtöbb szálláskeresés.
Belföldön a balatoni szállások és az olyan fürdővárosok, mint Hajdúszoboszló, Gyula és Hévíz a legkeresettebbek, a külföldre utazók toplistáján pedig jól látszik az olasz úti célok népszerűsége. Részben a foci-Eb-nek köszönhetően Marseille a 4. legkeresettebb, és a francia főváros most is szerepel a top 10-ben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 02. 06:00, hétfő | Belföld
Nagy Márton: kiváló üzlet volt a reptér visszavásárlása
Kiváló üzlet volt a reptér visszavásárlása Magyarország számára! - írta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter Facebook-oldalán vasárnap délelőtt.
2025. Június 02. 06:00, hétfő | Belföld
Parajd - Segélyprogrammal támogatja az Ökumenikus Segélyszervezet a sóbánya dolgozóinak családjait
Célzott segélyprogrammal támogatja az Ökumenikus Segélyszervezet a víz alá került parajdi sóbánya dolgozóinak családjait, és a helyszínen egyeztet a helyi vezetőkkel - közölte a segélyszervezet az MTI-vel közleményben vasárnap.
2025. Június 01. 08:21, vasárnap | Belföld
Nemzetgazdasági Minisztérium: továbbra is befektetésre ajánlja Magyarországot a Moody’s
A Moody’s ismét megerősítette Magyarország államadósság-besorolását, és a többi hitelminősítőhöz hasonlóan továbbra is befektetésre ajánlja hazánkat -