Városlista
2025. október 21, kedd - Orsolya

Hírek

2018. November 09. 13:19, péntek | Belföld
Forrás: mti

Két hét alatt kétszer fogták el ugyanazt a cigarettacsempészt az M3-ason

Két hét alatt kétszer fogták el ugyanazt a cigarettacsempészt az M3-ason

Két hét alatt kétszer kaptak el autójában nagy mennyiségű külföldi cigarettával egy férfit az M3-as autópálya Heves megyei szakaszán

- tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Észak-magyarországi Bűnügyi Igazgatósága pénteken az MTI-t.

A férfit először 2200 doboz, csaknem hárommillió forint értékű cigarettával állították meg az autópályán a NAV járőrei. Kihallgatták, de utána szabadon távozhatott, alig két hét múlva azonban egy másik autóval ismét lebukott. Akkor a csomagtartóban 2000 doboz, két és fél millió forintot érő, zárjegy nélküli dohányárut találtak, ezért a szabolcsi sofőrt visszaeső gyanúsítottként a pénzügyi nyomozók őrizetbe vették.

Az orgazdasággal gyanúsított férfi szabadságvesztésre, valamint jövedéki bírságra is számíthat - írták.

A bíróság időközben elrendelte a férfi bűnügyi felügyeletét: nem hagyhatja el otthonát és a bokáján nyomkövetőt kell viselnie - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 21. 07:24, kedd | Belföld

Mávinform: ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a vonatok a Keleti pályaudvaron

Elhárították a hibát, ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a Keleti pályaudvarra érkező és az onnan induló vonatok - közölte a Mávinform a honlapján hétfőn kora este.

2025. Október 21. 07:23, kedd | Belföld

Orbán Viktor Szerbia elnökével tárgyalt

Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn hivatalában fogadta Aleksandar Vučićot, a Szerb Köztársaság elnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.

2025. Október 21. 07:22, kedd | Belföld

Hozzájárulhat a veszélyhelyzet meghosszabbításához a parlament

Hozzájárulhat a veszélyhelyzet jövő májusig történő meghosszabbításához kedden az Országgyűlés, amely elfogadhatja a politikai erőszak terjedése elleni fellépésről szóló országgyűlési határozati javaslatot is.

2025. Október 21. 07:22, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: a nagy biztonsági kihívások megoldásában nem osztottak lapot az EU-nak

A világ előtt álló jelenlegi nagy biztonsági kihívások megoldásában nem osztottak lapot az Európai Uniónak, így jár az, aki háborúpárti álláspontot képvisel, aki szítja a feszültséget