Városlista
2025. december 24, szerda - Ádám, Éva

Hírek

2019. Október 03. 07:09, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Kezdődik a rókák veszettség elleni vakcinázása

Kezdődik a rókák veszettség elleni vakcinázása

Ismét oltják a rókákat veszettség ellen, a vakcinákat október 5-től repülőgépről szórják az érintett területekre, de ez a lakott, sűrűn beépített területeket nem fogja érinteni

- mondta a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) országos állatvédelmi főfelügyelője szerdán az M1 csatornán. Pallós László hozzátette: a vakcinázás miatt ebzárlat és legeltetési tilalom lép életbe.

Az oltóanyagok csalétekbe kerülnek, amelyekből a szakemberek körülbelül húszat szórnak ki négyzetméterenként. Az érintett települések listája a Nébih honlapján megtekinthető - ismertette.

A rókák veszettség elleni immunizálási programja 1992 óta működik Magyarországon. A kezdeményezésnek köszönhetően a veszettség teljesen visszaszorult: 2017 óta egy állatban sem találtak veszettséget. Ahhoz, hogy a helyzet ne változzon - prevenciós jelleggel - a déli, a keleti és az észak-keleti határterületeket kiemelten vakcinázzák a szakemberek - mondta Pallós László.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 24. 10:29, szerda | Belföld

Meteorológia: síkvidéken kicsi az esély a fehér karácsonyra

Síkvidéken kicsi az esély a megmaradó hóra szenteste, de a nyugati, délnyugati tájakon lehet vékony, olvadó hóréteg, míg a dunántúli hegyekben akár vastagabb hótakaró is kialakulhat.

2025. December 24. 10:28, szerda | Belföld

Erdő Péter: legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást!

A békesség, amit Jézus születése hoz Isten és ember között, békét kell hozzon ember és ember között is

2025. December 24. 10:24, szerda | Belföld

Steinbach József: el kell csendesedni, hogy meghalljuk Isten és a másik ember szavát

Karácsony az Istenre figyelés ideje, de el kell tudni csendesedni ahhoz, hogy meghalljuk Isten és a másik ember szavát

2025. December 24. 10:22, szerda | Belföld

Új babaáruházlánccal erősít a Mészáros Csoport