Hírek
2019. Augusztus 07. 12:01, szerda |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Likvidáltak egy ingusföldi terroristát az orosz hatóságok
Merényletre készülő terroristát semmisítettek meg az orosz hatóságok az észak-kaukázusi Ingusföldön – közölte szerdán az orosz Nemzeti Terrorelhárítási Bizottság (NAK).
A NAK szerint a helyszínen bevetésre kész házi készítésű pokolgépet, lőfegyvert és lőszert találtak. A férfi – aki fegyveres ellenállást tanúsított, mielőtt lelőtték – egy elhagyatott házban rejtőzködött Voznyeszenszkoje községben.
Az Interfax hírügynökség jól értesült forrásra hivatkozva azt jelentette, hogy a férfi az Iszlám Állam dzsihadista szervezet támogatója volt és híveket toborzott a szervezetnek.
Alekszandr Bukszman orosz főügyészhelyettes július végén közölte, hogy Oroszországban a hatóságoknak az év első felében 17 esetben sikerült terrorcselekmény megszervezésére irányuló kísérletet megakadályozniuk.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 04. 09:22, vasárnap | Külföld
Egy brooklyni börtönben tartják őrizetben Nicolás Maduro venezuelai elnököt és feleségét
Egy brooklyni börtönben tartják őrizetben Nicolás Maduro venezuelai elnököt és feleségét, akiket amerikai katonai műveletben fogtak el Caracasban, helyi idő szerint szombaton hajnalban.
2026. Január 04. 09:22, vasárnap | Külföld
Donald Trump: az Egyesült Államok átveszi Venezuela irányítását
2026. Január 02. 10:13, péntek | Külföld
Hszi Csin-ping: folytatni kell Kína csodájának új fejezetét
Folytatni kell Kína csodájának új fejezetét, 2026 a 15. ötéves terv nyitó éve lesz - mondta Hszi Csin-ping, a Kínai Népköztársaság elnöke a közmédiában csütörtökön sugárzott beszédében.
2026. Január 02. 10:11, péntek | Külföld
Ukrán elnök: a háború idén véget érhet, de fokozni kell a nyomást Oroszországra
Az ukrajnai háború 2026-ban véget érhet, de ehhez fokozni kell a nyomást Oroszországra - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök újévi beszédében.

