Hírek
2018. Április 28. 09:27, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Megemlékeznek a munkabalesetben elhunyt, valamint a megrokkant munkavállalókról

Szombaton van a Munkavédelem világnapja, amelyet a kormány 2012-ben a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) előterjesztése alapján a munkabalesetben elhunyt, valamint a megrokkant munkavállalók emléknapjává nyilvánított
- olvasható a minisztérium honlapján közzétett tájékoztatásban.
A közlemény szerint a kormány ezzel a lépéssel is kifejezte elkötelezettségét és támogatását a munkavállalók életének és testi épségének védelme, biztonsága mellett.
Közölték, az előző évekhez hasonlóan, az idén is lesznek országos rendezvények, valamint minden megyében nyílt nap a munkavédelmi hatóságnál. A rendezvényekről a Megyei, illetve a Fővárosi Kormányhivatalok munkavédelmi hatósága tud pontos információkat adni.
Felidézték, hogy április 28. az Egyesült Nemzetek Szövetsége (ENSZ) és a Nemzetközi Munkaügyi Szervezet (ILO) támogatásával 1996-ban lett a munkabalesetek áldozatainak nemzetközi gyásznapja.
Az NGM munkafelügyeleti főosztályának jelentése szerint 2017-ben 23 387-en váltak baleset miatt három napnál hosszabb időre munkaképtelenné, míg az előző év azonos időszakában 23 027-en. A halálos kimenetelű munkabalesetek száma enyhén mérséklődött, a 2016-ban mért 80-ról 79-re csökkent.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 07. 07:35, kedd | Belföld
Lázár János: egy régi és mély sebet gyógyított be a magyarországi M6-os és a horvátországi A5-ös autópálya összekötése
Egy régi és mély sebet gyógyított be a magyarországi M6-os és a horvátországi A5-ös autópálya összekötése.
2025. Október 07. 07:35, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: nem Ukrajna elnöke fog dönteni az EU-csatlakozásról
Nem Ukrajna elnöke fogja eldönteni, hogy országa csatlakozhat-e az Európai Unióhoz, hanem a tagállamok, márpedig a magyar emberek már döntöttek
2025. Október 07. 07:33, kedd | Belföld
NGM: megkezdődnek a tárgyalások az Alföldi Tej Kft. és a Magyar Állam között a tejipari vállalat felvásárlásáról
Megkezdődnek a tárgyalások az Alföldi Tej Kft. és a Magyar Állam között a tejipari vállalat felvásárlásáról - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) hétfőn az MTI-vel.