Városlista
2025. május 21, szerda - Konstantin

Hírek

2019. November 18. 14:00, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Meghaladhatja a 4 millió mázsát az idei szőlőtermés

Meghaladhatja a 4 millió mázsát az idei szőlőtermés

Megfelelve egy átlagos évnek, több mint 4 millió mázsa szőlőt szüretelhetnek idén a magyar gazdák, így várhatóan 3 millió hektoliter körüli bor készül

– mondta az Agrárminisztérium (AM) agrárpiacért felelős helyettes államtitkára hétfőn, az Országgyűlés mezőgazdasági bizottsága szőlő-, bor-, pálinka albizottsága ülésén, ahol egyebek közt a pálinkára, a gyógynövényes italokra és a gyümölcspárlatokra vonatkozó népegészségügyi termékadó (neta) kiterjesztésének piaci hatásait értékelték.

Tarpataki Tamás jelezte, hogy az idei szőlőtermés leginkább a 2017-es évhez hasonlítható, elmarad a tavalyitól, amely 5,2 millió mázsa volt. A 2019-es évet kiszámíthatatlanná tette, hogy nyár közepéig mind Magyarországon, mind pedig az unió bortermelő országaiban a tavalyihoz hasonló szőlőtermést vártak, amelyet a különböző szélsőséges időjárási jelenségek jelentősen csökkentettek.

Brazsil Dávid, a Hegyközségek Nemzeti Tanácsának (HNT) főtitkára hozzátette, hogy eddig összesen 37 ezer hektárról érkezett termelési jelentés, november 30-ig még 20-21 ezer hektárról várható. Az eddig számított termésmennyiség 3,1 millió mázsa, a becslések szerint a szőlőtermés idén elérheti a 4,1-4,2 millió mázsát.

Címkék: bor, szőlő, termés

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 21. 07:30, szerda | Belföld

Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air

Átvette első, hosszú távú járatok teljesítésére képes Airbus-repülőjét a gyártótól a Wizz Air – közölte a légitársaság kedden az MTI-vel.

2025. Május 21. 07:29, szerda | Belföld

Több mint négyszáz méternyi földkábelt lopott két férfi, egyiküket letartóztatta a bíróság

A bíróság letartóztatott egy férfit, aki társával 410 méternyi, összesen 5,5 millió forint értékű telekommunikációs földkábelt ásott ki és lopott el Tiszabura közelében -

2025. Május 20. 07:17, kedd | Belföld

Az Integritás Hatóság két uniós támogatással kapcsolatos ügyben is költségvetési csalás miatt tett feljelentést

Két ügyben, összesen mintegy 180 millió forintnyi európai uniós támogatás kapcsán tett feljelentést az Integritás Hatóság költségvetési csalás gyanúja miatt - tudatta a hatóság kommunikációs vezetője közleményben az MTI-vel.