Hírek
2011. November 14. 14:16, hétfő |
Sport
Forrás: mno.hu/MTI
Meghozták a döntést, Budapesten rendezik az Európa-bajnokságot

Az Európai Cselgáncs Szövetség (EJU) döntése alapján Budapest ad otthont a 2013-as Európa-bajnokságnak – tájékoztatta hétfőn az MTI-t Tóth László, a magyar szövetség elnöke.
Tóth László, a magyar szövetség (MJSZ) elnöke hétfőn arról tájékoztatta az MTI-t, hogy az EJU igazgatótanácsának leibnitzi ülésén a magyar pályázat a londonit előzte meg, míg a német jelentkezők már korábban kiszálltak a versengésből. A 62. és egyben első hazai rendezésű Eb-re az előzetes egyeztetések alapján a Papp László Sportarénában kerül sor, várhatóan 2013. április végén.
„A tervek szerint csütörtökön, pénteken és szombaton zajlanak majd az egyéni küzdelmek, vasárnap pedig a csapatverseny” – mondta az MJSZ első embere. „A keretprogram egy dzsúdófesztivál lesz szemináriumokkal, bemutatókkal, sportágtörténeti kiállításokkal.” Ami a rendezési jog elnyerésének sportdiplomáciai hátterét illeti, az EJU kincstárnokaként is tevékenykedő Tóth László kifejtette: „Öt év kemény munkánk van a mai bejelentés mögött. Pályáztunk a jövő évi Eb-re is, de Cseljabinszkkal nem igazán tudtunk versenyezni, az oroszok ugyanis garanciát vállaltak arra, hogy nemcsak a résztvevők repülőjegyét, hanem a kint tartózkodási költségeit is fedezik. Itt jegyzem meg, hogy a 2013-as naptárból egyelőre csak a budapesti Eb-ről döntött az EJU, az összes többi verseny időpontja még bizonytalan.”
A dzsúdóelnök mintegy „bónuszként” hozzátette, hogy jövő decemberben a magyar főváros ad otthont az EJU négyévente esedékes tisztújító kongresszusának is.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 01. 08:19, vasárnap | Sport
Bajnokok Ligája - Először ülhet fel Európa trónjára a PSG
A Paris Saint-Germain története során először megnyerte a labdarúgó Bajnokok Ligáját, mivel a sorozat szombati, müncheni fináléjában kiütéses, 5-0-s sikert aratott az Internazionale felett.
2025. Június 01. 08:18, vasárnap | Sport
Női kézilabda BL - A Győr egy góllal legyőzte az Esbjerget az elődöntőben
A címvédő Győri Audi ETO KC 29-28-ra legyőzte a dán Esbjerget a női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjének szombati első elődöntőjében.
2025. Május 31. 08:37, szombat | Sport
Férfi vízilabda BL - A címvédő FTC végig vezetve jutott a döntőbe
A címvédő FTC-Telekom 14-11-re legyőzte a francia CN Marseille csapatát a férfi vízilabda Bajnokok Ligája máltai négyes döntőjében a fináléba kerülésért rendezett pénteki mérkőzésen.
2025. Május 27. 20:00, kedd | Sport
Világklasszissal erősít a Víz, Zene, Virág Fesztivál
Besenyei Péter légibemutatót tart az Öreg-tó felett