Hírek
2015. Augusztus 19. 18:00, szerda |
Helyi
Forrás: www.tomracing.hu
„Megtöröm az átkot, és itthon is dobogóra állok” - Kerényi Ádám

A hétvégén a tököli reptéren lesz jelenése Európa legjobb drifteseinek, ugyanis folytatódik a 2015-ös King of Europe sorozata. A háromszoros Európa-bajnok Kerényi Ádám legutóbb az angliai futamon végre mindenki számára megmutatta,
igenis képes a teljes mezőnyt maga mögé utasítani. A Tomracing Motorsport versenyzője ugyan még a dobogóra sem állhatott fel a sorozat hazai futamain, most arra készül, hogy megismételje a brit Lydden Hill-ben mutatott teljesítményét, és újabb lépést tegyen a történelmi címvédés felé.
Noha ez az idény nem indult túl szerencsésen Kerényi Ádám számára, két héttel ezelőtt a brit Lydden Hill-ben sikerült túllendülnie a problémákon, és tökéletes versenyzéssel megszerezte idei első futamgyőzelmét a 2015-ös Európa-bajnokság, a King of Europe sorozatában. A sok technikai gond után már igazán ráfért a siker, ugyanis a Tomracing Motorsport versenyzője történelmi tettre készül ebben a szezonban, hiszen regnáló kontinenselsőként ő lehet az első pilóta, aki megvédi Eb-címét. Angliai győzelmével már feljött a negyedik helyre, és már csak 150 pont a hátránya az élen álló izraeli Adam Frank mögött.
A hétvégén ráadásul hazai közönség előtt folytathatja a remeklését, ugyanis a tököli reptéren rendezik meg a sorozat következő, ötödik viadalát. Persze az előzmények nem éppen Kerényi Ádám sikerét vetítik előre, ugyanis eddig hazai pályán sosem tudott a dobogón végezni, mert valamilyen technikai probléma mindig meggátolta ebben. Most azonban nagyon fogadkozik az Európa-bajnoki címvédő, hogy a remek magyar közönség előtt megszakítja eddigi negatív sorozatát.
„Korábban még soha sem sikerült dobogóra állnom idehaza, így óriási sikerként könyvelném el, ha a hétvégén végre megtörne ez az átok. Szeretnék minél több pontot szerezni, hogy tovább tudjam csökkenteni a lemaradásom az éllovasokhoz képest. Úgy érzem erre meg is lehet az esélyem, mert az autó nagyon gyors és erős, ráadásul az angliai forduló óta tovább erősítettünk a hajtásláncon. Alig várom már a hétvégét, ugyanis engem kifejezetten feldob, ha hazai közönség előtt versenyezhetek” – jelentette ki Kerényi Ádám.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 15. 10:10, péntek | Helyi
A hónap műtárgya – Fekete István Múzeum
Augusztus hónap műtárgyának Ambrus Sándor (1959-2008) néhai dombóvári szobrász, grafikus, Fekete Istvánról készített nagyméretű képét választotta a múzeum.
2025. Augusztus 14. 08:26, csütörtök | Helyi
Forgalmirend-változás lesz augusztus 19–20-án Dombóváron
Az augusztus 19–20-ára tervezett rendezvények miatt több helyen útlezárásra és forgalmirend-változásra kell számítani Dombóvár-Kertváros városrészen.
2025. Augusztus 11. 15:13, hétfő | Helyi
Termőre fordult a göllei kertészmérnök által nemesített szőlő
A Gölle könnyei szőlőfajtát a Budapesten élő, 1933-ban Göllében született Dr. Sipos Lajos gépész- és kertészmérnök, nemesítő állította elő, aki a dombóvári gimnáziumban érettségizett 1951-ben.
2025. Augusztus 11. 10:08, hétfő | Helyi
Már lehet szavazni, hogy melyik dombóvári szervezet kapja a támogatást
Augusztus 20-tól egy teljes éven át minden eladott „Dombóvár Kenyere” után 20 Ft gyűlik egy helyi civil szervezet számára, de hogy melyik szervezet kapja, azt Önök dönthetik el.