Városlista
2025. július 9, szerda - Lukrécia

Hírek

2013. November 07. 13:37, csütörtök | Helyi
Forrás: József Attila Általános Iskola

Mese- és prózamondó verseny a József Attila Általános Iskolában

Mese- és prózamondó verseny a József Attila Általános Iskolában

November 5-én rendezte meg a Dombóvári József Attila Általános Iskola hagyományos Mese- és prózamondó versenyét.

Két korcsoportban (2-3. és 4-5. évfolyam) mérték össze tudásukat a versenyzők.
Az iskola pedagógusaiból álló zsűri mindkét kategóriában három helyezést hirdetett. A mezőny legjobbjai oklevélben és értékes könyvjutalomban részesültek. Az I.-II. helyezettek kaptak lehetőséget arra, hogy képviseljék iskolánkat a Szent Orsolya Rendi Gárdonyi Géza Iskolaközpont által szervezett Mese- és prózamondó versenyen.

Eredmények:
2-3. évfolyam:
I. hely – Tóth Lenke 2.a
II. hely – Juhász Barnabás 2.c
III. hely – Markó Virág 2.c
4–5.évfolyam:
I. hely –Takács Zoé 4.a
II. hely – Bálint Laura 4.c
III. hely – Lázár Kata 4.a

Felkészítők: Balikáné Bank Ildikó (2.a), Kalocsáné Király Mária(2.c), Schilli Angéla (4.c), Löschné Bencze Andrea (4.a)

Gratulálunk!

2013. november 6-án a Szent Orsolya Rendi Gárdonyi Géza Katolikus Általános Iskola által szervezett Mese- és prózamondó versenyen sikeresen szerepeltek a Dombóvári József Attila Általános Iskola tanulói.

Eredmények:
2-3. évfolyam: II. hely – Juhász Barnabás 2.c
4–5. évfolyam: I. hely – Takács Zoé 4.a

Felkészítőik: Kalocsáné Király Mária (2.c), Löschné Bencze Andrea (4.a)

Gratulálunk!

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 09. 08:39, szerda | Helyi

Sikeresen megszervezték idén is a Balaton kerülő retro kismotorozást

Az elmúlt hétvégén IX. alkalommal tartották meg a már szokásos, éves Balaton kerülő túrát többnyire Babettákkal és egyéb más kis retro mopedokkal.

2025. Július 07. 14:53, hétfő | Helyi

Súlyos sérüléses baleset történt Dombóváron

Július 4-én egy autós Dombóváron a Vörösmarty utcában a Pannónia út irányába közlekedett, amikor a kereszteződésben az autó vezetője nem adta meg az elsőbbséget és kihajtott a védett úton közlekedő kocsi elé.

2025. Július 04. 10:37, péntek | Helyi

Meghosszabbították a másodfokú hőségriasztást – tartós kánikula várható

Az Országos Tisztifőorvos a június 30-án (hétfő) 00 órától július 4-én (péntek) 24 óráig érvényben lévő országos másodfokú hőségriasztást július 7-én (hétfő) 24 óráig meghosszabbítja.

2025. Július 04. 07:29, péntek | Helyi

Szerdán is szabadtéri tüzekhez vonultak a tűzoltók

Nyolc tűzeset és egy műszaki mentés adott munkát vármegyénk tűzoltóinak július másodikán.