Városlista
2025. október 24, péntek - Salamon

Hírek

2016. Október 12. 08:03, szerda | Helyi
Forrás: Dombóvári Belvárosi Általános Iskola

Mese, mese, mátka

Mese, mese, mátka

Szeptember 30. a magyar mese napja, amit a Dombóvári Belvárosi Általános Iskolában évek óta rajzkiállítással és a mesék megelevenítésével köszöntenek.

A népmesemondás a közösségben napjainkban is az összetartozást erősíti, emellett tanító-szórakoztató szerepe vitathatatlan. Kisgyermekkortól kezdve a nyelv elsajátítását segíti.
Szeptember 30. a magyar mese napja, amit a Dombóvári Belvárosi Általános Iskolában évek óta rajzkiállítással és a mesék megelevenítésével köszöntünk. Erre a rendezvényre meghívjuk a nagycsoportos ovisokat, akik rajzaikkal, jelenlétükkel színesítik a programot. Az idei évben ezen a napon dallal, tánccal, hangszeres bemutatóval emlékeztünk meg a zene világnapjáról is.

Kraussné Papp Éva

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 24. 09:00, péntek | Helyi

Szent Lukács-napi elismeréseket adtak át a dombóvári kórházban

A Dombóvári Szent Lukács Kórház kiváló dolgozóit ismerték el az évek óta hagyományosan megrendezésre kerülő Szent Lukács-napi ünnepségen.

2025. Október 23. 10:00, csütörtök | Helyi

Diákok Fekete István nyomában, a Dél-Zselicben

Az író születésének 125. évfordulóján, idén is vetélkedőre gyülekeztek a 7-8. osztályos általános iskolai csapatok.

2025. Október 22. 13:21, szerda | Helyi

50 éves lett a Dombóvári Szivárvány Óvoda

A jeles évfordulót színes programokkal ünnepelték meg az intézményben.

2025. Október 22. 08:20, szerda | Helyi

A dombóvári tűzoltók csapata első helyen végzett a lépcsőfutó versenyen

Nagy Kornél, a Kurdi Önkéntes Tűzoltó Egyesület tagja idén első alkalommal nyerte meg „abszolút kategóriában” a lépcsőfutó bajnokságot összetettben, továbbá sorozatban harmadszor lett „Lépcsőfutó Magyar Bajnok".