Hírek
2019. Január 25. 08:40, péntek |
Helyi
Forrás: Dombó Média
Nevet kapot a gyalogos köz
Megújult a burkolata és új nevet kapott az a köz, amely a Szabadság utcából nyílik a Kossuth Lajos utca felé.
A dombóváriak már régóta használják ezt a kis átjárót, helye a 19. századi település-térképen is látszik. A gyalogút állapota az utóbbi években jelentősen romlott. Az önkormányzat az elmúlt hónapokban a köznek a Kossuth Lajos utca felé eső részén új betonburkolatot alakíttatott ki, a Szabadság utcából nyíló szakaszon pedig kicseréltette és átrakatta a tönkrement járdalapokat.
A köznek eddig nem volt neve. Mostantól egy itt felállított tájékoztató tábla hirdeti azt, hogy annak a képviselő-testület jóvoltából a Schréter-család lett a névadója. A família egyik tagja, Károly az Esterházy-uradalom erdőtanácsosa volt. Neki a most elnevezett köz közelében volt a facsemetéket nevelő kertészete, villájuk pedig a Nyergesi-tó feletti domboldalon ma is látható. Fia - az 1882-ben Dombóváron született és 1970-ben Budapesten elhunyt Schréter Zoltán - geológus, hidrológus, paleontológus, egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia levelező tagja volt. Nekik állított most emléket a gyalogos átjáró névadásával a város önkormányzata.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 18. 19:00, csütörtök | Helyi
A kiváló ifjú sportolókat díjazták Dombóváron
A Sportgála rendezvény keretében ünnepélyesen átadták a Dombóvár Élsportolója elismeréseket.
2025. December 18. 15:10, csütörtök | Helyi
Gelencsérné Dr. Bakó Márta Apáczai Csere János-díjat vehetett át
A felsőoktatás és a pedagógiatudomány területén végzett kiemelkedő szakmai munkája elismeréseként állami kitüntetésben részesült Dombóvárról Gelencsérné Dr. Bakó Márta
2025. December 18. 11:00, csütörtök | Helyi
Fekete István nyomán Baranyában
A Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság népszerű DDNP Klub előadás sorozatában ismertette december elején egyesületünk elnökségi tagja, Nagy Gábor az író Baranyához kötődő életrajzi vonatkozásait:
2025. December 17. 19:18, szerda | Helyi
Jól vigyázzanak - jól vizsgázott a rendszámfelismerő rendszer Dombóváron!!
A Dombóvári Rendőrkapitányság munkatársai 2025 decembere óta üzemeltetnek egy új, a közterületi rendőri szolgálatellátást jelentős mértékben segítő mobil rendszámfelismerő rendszert.

