Városlista
2025. december 24, szerda - Ádám, Éva

Hírek

2011. November 02. 14:21, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Nőtt a lakossági betétállomány

Nőtt a lakossági betétállomány

Viszonylag jól alakult a háztartások pénzügyi mérlege az első kilenc hónapban a hitelek és betétek mennyisége közötti egyensúly alapján – írja a szerdai Világgazdaság a Magyar Nemzeti Bank (MNB) adatai alapján.

Míg a lakossági és az egyéni vállalkozói ügyfelek hitelállománya 4 százalékkal, 8692,3 milliárd forintra nőtt a szeptember végéig tartó egy év alatt, addig a betéteknél 6,5 százalékos emelkedés után 7620,9 milliárdos mennyiséget regisztrált az MNB.

A hiteloldali növekedést kizárólag az árfolyamhatás okozza a háztartásoknál, amelyek az elmúlt egy évben több hitelt fizettek vissza, mint amennyit felvettek, mégis a hitelállomány még mindig több mint ezermilliárd forinttal nagyobb a betétekénél – olvasható a lapban. A vállalati hitelezésben az első három negyedév sem hozott áttörést: a szeptemberig tartó egy év alatt csekély mértékben, de csökkent a cégeknél lévő hitelállomány.

MTI

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 24. 10:29, szerda | Belföld

Meteorológia: síkvidéken kicsi az esély a fehér karácsonyra

Síkvidéken kicsi az esély a megmaradó hóra szenteste, de a nyugati, délnyugati tájakon lehet vékony, olvadó hóréteg, míg a dunántúli hegyekben akár vastagabb hótakaró is kialakulhat.

2025. December 24. 10:28, szerda | Belföld

Erdő Péter: legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást!

A békesség, amit Jézus születése hoz Isten és ember között, békét kell hozzon ember és ember között is

2025. December 24. 10:24, szerda | Belföld

Steinbach József: el kell csendesedni, hogy meghalljuk Isten és a másik ember szavát

Karácsony az Istenre figyelés ideje, de el kell tudni csendesedni ahhoz, hogy meghalljuk Isten és a másik ember szavát

2025. December 24. 10:22, szerda | Belföld

Új babaáruházlánccal erősít a Mészáros Csoport