Hírek
2019. Október 10. 15:09, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
NVI: 29 ezer átjelentkező szavazna vasárnap
Több mint 29 ezren jelezték szerda délután 16 óráig, hogy vasárnap nem a lakóhelyükön, hanem bejelentett tartózkodási helyükön akarnak szavazni
- derül ki a Nemzeti Választási Iroda internetes tájékoztató oldala, a www.valasztas.hu csütörtök reggeli adataiból. Öt évvel ezelőtt 18 ezer átjelentkezéssel szavazó volt.
A vasárnapi voksolásra csak az jelentkezhetett át másik magyarországi településre, aki a választás kiírása előtt legalább harminc nappal (vagyis június 26-áig) létesített tartózkodási helyet, és a tartózkodási hely érvényessége legalább a szavazás napjáig tart.
Az átjelentkezési kérelmeket szerdán 16 óráig kellett benyújtani, ezt a csütörtök reggeli adatok szerint összesen 29 117-en tették meg.
Az átjelentkezők annak a településnek a jelöltjeire szavazhatnak, ahová átjelentkeztek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 12. 15:00, kedd | Belföld
Alekszej Lihacsov: a Roszatom minden Paks II-re vonatkozó kérdésre választ tud adni Budapestnek
A Roszatom minden, a Paks II projektet illető kérdésre választ tud adni az új magyar vezetésnek - jelentette Alekszej Lihacsov, az orosz állami atomenergetikai vállalatvezetője újságíróknak hétfőn Moszkvában.
2026. Május 12. 14:00, kedd | Belföld
Kapitány István: Magyarország nem válik le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés
Magyarország nem válik le az orosz energiáról, hanem diverzifikálja a beszerzési forrásait, és megmarad a rezsicsökkentés a lakosságnak -
2026. Május 12. 10:00, kedd | Belföld
Azbesztszennyezés - Megkezdődött az azbeszttel szennyeződött utcák bitumenes zárása Szombathely oladi városrészében
Megkezdődött Szombathelyen, az Oladi-platón az azbeszttel szennyezett utcák bitumenes zárása, egyelőre a Síp utca, a Gyömbér utca és a Sáfrány utca közötti szakaszon - közölte a város polgármestere a Facebook-oldalán hétfőn.

