Hírek
2022. Május 14. 14:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: katasztrófavédelem
Nyáron is fennáll a szén-monoxid-mérgezés veszélye

A nyílt égésterű vízmelegítők működtetése miatt a fűtési szezon elmúltával, nyáron is fennáll a szén-monoxid-mérgezés veszélye - figyelmeztet pénteki közleményében az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF).
Az OKF annak apropóján közölte ezt, hogy országszerte csak csütörtökön kilenc szén-monoxiddal kapcsolatos riasztást kaptak a tűzoltók, az év eddigi szakaszában pedig már 50 alkalommal kellett tragédia megakadályozása érdekében beavatkozniuk.
Csütörtökön Budapesten, Sopronban és Zalaegerszegen is két-két helyen, de Keszthelyen, Salgótarjánban és Vácon is kivonultak a mérgező gáz miatt a tűzoltók - tették hozzá.
Felhívták a figyelmet arra, hogy minden olyan vízmelegítő veszélyforrást jelent, amelyik nyílt lánggal működik, és nem biztosított környezetében a megfelelő levegő-utánpótlás. Ezért nem szabad például a fürdőszobák, konyhák felújítása, átalakítása, a nyílászárók cserélése során megszüntetni a szellőzőnyílásokat. Ha nincsenek légbevezetők, a nyílt lánggal működő vízmelegítő elhasználja a helyiség levegőjét és mérgező szén-monoxid fejlődik, ami már nagyon kis koncentrációban is halált okozhat.
A mérgezés évről évre tíz-tizenöt áldozatot szed, ezért a szellőzés biztosításán túl fontos a vízmelegítők rendszeres, évenkénti szakszerű ellenőrzése is - tartalmazza a közlemény.
Ezek érdekelhetnek még
2023. Június 07. 13:15, szerda | Belföld
Gyakorlatilag mindenki elköltött mindent a SZÉP kártyájáról
A lakosság szinte teljes egészében felhasználta a SZÉP-kártyákon lévő \"alvópénzeket\" - közölte a Gazdaságfejlesztési Minisztérium (GFM) szerdai közleményében Túri Anikó közigazgatási államtitkár.
2023. Június 07. 13:13, szerda | Belföld
Visa: a külföldre utazó magyarok 83 százaléka bankkártyával fizet
Idén külföldre a magyarok 32 százaléka tervez utazni, közülük 83 százalék jelezte, hogy utazása során bankkártyával vagy okos eszközzel kíván fizetni - mondta a Visa Magyarországért felelős területi vezetője.
2023. Június 07. 13:08, szerda | Belföld
Közlekedési államtitkár: közel 32 milliárd forintot fordítottak a hazai közúthálózat megújítására
Az elmúlt időszakban közel ezer kilométernyi országút és több mint 160 kilométer mellékút újult meg közel 32 milliárd forint értékű beruházás segítségével.
2023. Június 07. 09:31, szerda | Belföld
Katasztrófajelenetek Tolnában, sárfolyam sodorta el az autókat
Szekszárdtól északnyugatra, Kétyen valóságos saras vízözön alakult ki kedden délután.