Hírek
2017. December 08. 12:40, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Több százmilliós csalás - Bázisolajjal üzletelő bűnszervezet bukott le

Bázisolajjal üzletelő bűnszervezetet számoltak fel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai.
Az orgazdákhoz több mint 400 millió forint értékű olaj került, amely után nem fizették meg a több mint 260 millió forintos jövedéki adót és áfát - közölte Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Dél-alföldi Bűnügyi Igazgatósága pénteken az MTI-vel.
A közleményben azt írták, hogy a gyanú szerint egy aszódi férfi Lengyelországból vásárolt bázisolajat, amit Romániába kellett volna szállítani. A fuvarozást egy szlovák kamionnal meg is kezdték, de az elkövetők a szállítmányt Magyarországon üzemanyagnak eladták.
A NAV pénzügyi nyomozói és a bevetési igazgatóság munkatársai akkor érték tetten a gyanúsítottakat, amikor az inárcsi telepre megérkezett az újabb kamion bázisolaj. A szállítmány és a sofőr mellett két orgazda és az olajjal kereskedő férfi fia is jelen volt. Az orgazdák furgonjában és kisteherautójában illegális, mobil üzemanyagtöltő állomást találtak tartályokkal, töltőpisztolyokkal és üzemanyag-számlálóval. Az akcióban az elkövetők zsebéből és kocsijából több mint huszonkétezer euró került elő, amelyet a nyomozók lefoglaltak.
A tettenérés éjszakáján a pénzügyi nyomozók átkutatták a gyanúsítottak lakását, tanyáját és egy kamionparkolót is. Lefoglalták a bázisolaj-szállítmányt, az átfejtéshez használt szivattyúkat, a kamiont, az orgazdák furgonjait, valamint további járműveket, ingatlanokat, bankszámlákat és bizonyítékokat.
A bázisolajjal kereskedőt, a társtettesként közreműködő fiát és a szlovák sofőrt bűnszövetségben, üzletszerűen, különösen nagy vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás miatt, míg a két orgazdát különösen nagy értékre elkövetett orgazdaság miatt hallgatták ki gyanúsítottként, majd őrizetbe is vették őket.
A büntetőeljárás mellett az ügyben jövedéki eljárás is indult.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 04. 09:13, szombat | Belföld
Mohács 500 - Megkezdődik a mohácsi belváros és a nemzeti emlékhely megújítása
2025. Október 04. 09:11, szombat | Belföld
Orbán Viktor: az európai háborús stratégia egy délibáb
Az európai háborús stratégia tévedésen alapul, egy délibáb, össze fog omlani, súlyos következményei lesznek - jelentette ki a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
2025. Október 04. 09:10, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: a Rheinmetall modern védelmi ipari központot létesít Zalaegerszegen
A Rheinmetall modern védelmi ipari fejlesztési és mérnöki központot létesít Zalaegerszegen nagyjából 3,7 milliárd forintos beruházással, nyolcvan, magas képzettséget igénylő munkahelyet teremtve
2025. Október 03. 07:01, péntek | Belföld
Energiaügyi államtitkár: 20 százalékkal emelkedne Magyarország energiaszámlája az orosz energiaembargó hatására
Húsz százalékkal emelkedne Magyarország energiaszámlája az orosz energiaembargó hatására - jelentette ki az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára csütörtökön Szegeden.