Hírek
2017. November 14. 07:22, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Többnyire fizetéssel oldódnak meg az emberrablások
Többnyire váltságdíjfizetéssel oldódnak meg az emberrablások - mondták szakértők a nigériai kalózok fogságából kiszabadult magyar tengerész esete kapcsán az M1 aktuális csatorna hétfő esti műsorában.
A riporter kérdésére, hogy "mindig fizetés-e a vége", Gyarmati István biztonságpolitikai szakértő annyit mondott, többnyire igen. Ritka a fegyveres szabadító akció, olcsóbb a fizetés - tette hozzá.
Teljesen felesleges keresni az elkövetőket, nem nagyon lehet megbízni a nigériai hatóságokban. Ezúttal vélhetően a kalóztámadással sújtott hajó német tulajdonosai miatt a német hatóságok tarthatták kézben a túszszabadító műveletet - jegyezte meg.
Végh József kriminálpszichológus elmondta: ilyen helyzetekben piaci alkudozás folyik a váltságdíjról. Hozzátette: létezik ENSZ-egyezmény, mely szerint az aláíró államok nem fizetnek. Megjegyezte ugyanakkor: "aztán valaki mégis fizet".
November 11-én jelentette be a Terrorelhárítási Központ, hogy kiszabadult és Budapestre érkezett a nigériai kalózok által október 21-én elrabolt magyar tengerész.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 12. 15:00, kedd | Belföld
Alekszej Lihacsov: a Roszatom minden Paks II-re vonatkozó kérdésre választ tud adni Budapestnek
A Roszatom minden, a Paks II projektet illető kérdésre választ tud adni az új magyar vezetésnek - jelentette Alekszej Lihacsov, az orosz állami atomenergetikai vállalatvezetője újságíróknak hétfőn Moszkvában.
2026. Május 12. 14:00, kedd | Belföld
Kapitány István: Magyarország nem válik le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés
Magyarország nem válik le az orosz energiáról, hanem diverzifikálja a beszerzési forrásait, és megmarad a rezsicsökkentés a lakosságnak -
2026. Május 12. 10:00, kedd | Belföld
Azbesztszennyezés - Megkezdődött az azbeszttel szennyeződött utcák bitumenes zárása Szombathely oladi városrészében
Megkezdődött Szombathelyen, az Oladi-platón az azbeszttel szennyezett utcák bitumenes zárása, egyelőre a Síp utca, a Gyömbér utca és a Sáfrány utca közötti szakaszon - közölte a város polgármestere a Facebook-oldalán hétfőn.

