Hírek
2017. Március 11. 08:30, szombat |
Külföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció
Toronynak ütközött és lezuhant egy helikopter Törökországban, halottak
Tévétoronynak ütközött és lezuhant egy helikopter pénteken Isztambul Büyükcekmece nevű külső városrészében, hét ember halálát okozva - jelentette az Anadolu török állami hírügynökség.
Kadir Topbas isztambuli főpolgármester közlése szerint a gépen tartózkodó mind a hét ember életét vesztette, köztük a két török pilóta, valamint négy orosz és egy török utas.
Az Anadolu értesülése szerint, amelyet a közlekedési minisztérium is megerősített, a légi jármű a 257 méter magas helyi tévétoronynak ütközött.
Hasan Akgün, Büyükcekmece polgármestere ugyanakkor arra hívta fel a figyelmet, hogy a tornyon sehol nincs nyoma ütközésnek. Az adótorony egyik dolgozója Ramazan Atay pedig azt emelte ki, hogy nem hallotta becsapódás hangját. Atay elmondta: a tornyot sűrű köd borította, de a teljes légiakadály-világítás működött, beleértve a stroboszkópot is.
Az Eczacibasi török ipari vállalatcsoport tulajdonában álló, Sikorsky S-76 típusú helikopter az Atatürk nemzetközi repülőtérről szállt fel, és öt perccel később a D-100-as főútra esett. A jármű öt nagyobb darabra tört, a lángoló roncsokhoz mentő- és tűzoltóegységek érkeztek. Az érintett szakaszt öt és fél óra útzár után adták vissza a forgalomnak.
A Dogan hírügynökség úgy tudja, hogy a légi jármű utasai Bilecik tartományba tartottak egy gyárlátogatásra. Közülük hárman az Eczacibasi cég Oroszországból érkezett vendégei voltak, az egyik török utas a cég egyik oroszországi csoportjának vezérigazgatója, a negyedik orosz pedig a cég egyik regionális értékesítési menedzsere volt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 18. 07:20, kedd | Külföld
Volodimir Zelenszkij és Emmanuel Macron szándéknyilatkozatot írt alá száz Rafale vadászrepülőgép vásárlásáról
Volodimir Zelenszkij ukrán és Emmanuel Macron francia elnök általuk \"történelminek\" nevezett szándéknyilatkozatot írt alá hétfőn Párizsban arról, hogy Ukrajna száz Rafale típusú francia szuperszonikus vadászrepülőgépet vásárol.
2025. November 15. 08:40, szombat | Külföld
Ukrajnai háború - Ukrán elnök: Oroszország Cirkon hiperszonikus rakétával mért csapást Ukrajnára
Oroszország mintegy 430 drónt és 18 rakétát indított Ukrajna ellen, a támadás fő iránya Kijev volt; ezen felül péntek reggel az oroszok Cirkon hiperszonikus rakétát vetetek be Szumi megye ellen
2025. November 15. 08:35, szombat | Külföld
A lengyel elnök újraaktiválná a V4 csoportot
2025. November 14. 07:31, péntek | Külföld
Ukrán miniszterelnök: a korrupciós botrány miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában
Az energetikai szektorban leleplezett korrupciós ügy miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában - jelentette be Julija Szviridenko miniszterelnök csütörtökön a Telegramon.

