Hírek
2020. November 26. 15:01, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Zsinórt feszített az útra a biciklisek miatt
Út fölé kifeszített zsinórral okozott sérülést két kerékpárosnak egy szarvasmarhát terelő férfi idén áprilisban Balatonfenyvesen, ezért vádat emeltek ellene
- tájékoztatta a Somogy Megyei Főügyészség csütörtökön az MTI-t.
A 24 éves vádlott egy forgalom elől el nem zárt magánúton, egy méter magasan feszítette ki a bálák kötözésére használt zsinórt, jelzést nem tett rá, és attól harminc méterre eltávolodva az állat terelésébe kezdett.
Az úton haladó biciklisek nem vették észre az akadályt, nem hallották az őket a veszélyre figyelmeztetni próbáló férfi kiáltását sem, a zsinórba hajtva mindketten elestek, és nyolc napon belül gyógyuló sérüléseket szenvedtek.
A Kaposvári Járási Ügyészség közlekedés biztonsága ellen elkövetett bűntett miatt próbára bocsátást indítványozott a büntetlen előéletű vádlottal szemben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 18. 07:18, kedd | Belföld
Tizenegy pontos vállalkozási adócsökkentési megállapodást jelentett be Orbán Viktor
Tizenegy pontos vállalkozási adócsökkentési megállapodást jelentett be Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Budapesten sajtótájékoztatón.
2025. November 18. 07:17, kedd | Belföld
Hankó Balázs: a Semmelweis Egyetem Közép-Európa legjobb egyeteme
A Semmelweis Egyetem (SE) Közép-Európa legjobb egyeteme, a cél pedig az, hogy az elkövetkező években Európa és a világ egyik legjobb egyeteme legyen a budapesti orvosegyetem
2025. November 18. 07:00, kedd | Belföld
Elindult a Tisza jelöltállítási folyamata
Hétfőn elindul a Tisza jelöltállítási folyamata - jelentette be Magyar Péter a Facebookon.

