Hírek
2011. November 02. 14:41, szerda |
Sport
Forrás: HírTV
Gyászszünet helyett motort bőgetnek
A Simoncelli család kérésére nem lesz gyászszünet a gyorsaságimotoros-vb utolsó futamán, a hétvégi Valenciai Nagydíjon.
A 24 éves Marco Simoncelli október 23-án, a malajziai GP-n szenvedett halálos balesetet, és apja, Paolo Simoncelli kedden közölte:
„Nem szeretném, ha gyászszünettel indulna a futam. Marcónak sokkal jobban tetszene, ha a MotoGP, a Moto2 és a 125 köbcentisek teljes mezőnye egy percen át felbőgetné a motorját.”
Az olasz versenyző csapata, a Honda Gresini korábbi döntését megváltoztatva hétfőn jelentette be, hogy mégis elindul az idényzárón, mert az elhunyt is ezt szerette volna.
A 2008-ban a negyedliteresek között világbajnok Simoncelli a malajziai futam első körében elveszítette uralmát motorja felett, elesett, a mögötte érkező amerikai Colin Edwards és honfitársa, Valentino Rossi pedig már nem tudta elkerülni az ütközést, s nekihajtott. Simoncellit kritikus állapotban szállították a sepangi pálya egészségügyi központjába, ahol már nem tudtak rajta segíteni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 22. 14:00, péntek | Sport
Roland Garros - Fucsovics Grand Slam-döntőssel kezd, Bondár ismét Szvitolinát kapta
Fucsovics Márton a 2021-ben wimbledoni döntős Matteo Berrettini ellen kezd a vasárnap rajtoló francia nyílt teniszbajnokságon.
2026. Május 21. 07:13, csütörtök | Sport
Európa-liga - Az Aston Villa legyőzte a Freiburgot a döntőben
Az Aston Villa 3-0-ra legyőzte az SC Freiburgot a labdarúgó Európa-liga szerda esti döntőjében, Isztambulban.
2026. Május 20. 19:08, szerda | Sport
Az akarat diadala
Nagy csaták közepette nyert a rabócsiringen Nagy Ádám gokartversenyt.
2026. Május 18. 07:38, hétfő | Sport
Férfi kézilabda vb-selejtező - A magyar válogatott nem jutott ki a világbajnokságra
A magyar férfi kézilabda-válogatott nem jutott ki a januári olimpiai kvalifikációs világbajnokságra, mivel a csütörtöki 31-29-es vereség után vasárnap Veszprémben csak 31-30-ra győzte le Szerbiát a selejtező visszavágóján.

